panele fotowoltaiczne

Wybieramy panele fotowoltaiczne – co należy o nich wiedzieć?

Panele fotowoltaiczne szturmem wkradły się w krajobraz zarówno dużych miast, jak i małych miejscowości czy też wsi. Nie dość, że wpisują się w ochronę środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji szkodliwego CO2, to w znaczny sposób przyczyniają się do generowania ogromnych oszczędności. Inwestując w dobrej klasy sprzęt możemy być pewni, że posłuży on nam przez długie lata, a przecież o to wszystkim chodzi podejmując decyzję o ich zakupie. Dowiedzmy się co warto jest wiedzieć o panelach zanim wybierzemy odpowiednie i dlaczego opłaca się je montować.

Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Wybór paneli fotowoltaicznych nie może być przypadkowy. Pamiętajmy o tym, że muszą być one bardzo dobrej jakości, takiej jak te https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-bielsko-biala/. Na panelach nie powinno się oszczędzać. W końcu za założenia ma to być przecież inwestycja na długie lata. Tylko jeśli skorzystamy z usług doświadczonego producenta będziemy mogli mieć pewność, że postępujemy słusznie. Przyczyniamy się do tego, że nasza instalacja przetrwa lata, a co za tym idzie, będzie generować duże oszczędności. Aby tak się stało należy także dokładnie sprawdzić to, jakie zapotrzebowanie energetyczne ma nasz budynek. Nie ma znaczenia czy jest to budynek użyteczności publicznej, komercyjny czy też dom jednorodzinny. Odpowiedni dobór mocy warunkuje wykorzystywanie potencjału energetycznego naszej instalacji. Jeśli postawimy na dobrego producenta, będziemy mogli liczyć nie tylko na wysokiej klasy sprzęt, ale także na to, że pracownicy będą w stanie nam doradzić, który z nich będzie dla nas odpowiedni. To ważne, jeśli chcemy rzeczywiście wykorzystać ich moc. Nie wystarczy jednak wybrać dobre panele, należy także je odpowiednio zamontować. W jaki sposób powinniśmy to robić? O czym należy pamiętać?

 

Zobacz także: http://www.eleganta.pl/panele-fotowoltaiczne-inwestycja-w-energooszczednym-domu/

 

Jak zamontować panele fotowoltaiczne

Montaż paneli fotowoltaicznych powinien być przeprowadzony zgodnie ze sztuką. Co to oznacza w praktyce? Mowa o tym, że musimy na początku bardzo mocno przemyśleć to, gdzie panele powinny się znaleźć. Panele fotowoltaiczne można więc zamontować zarówno na dachu, jak i na elewacji budynku, jak również na gruncie. Nieważne, na jaki montaż postawimy koniecznie musimy postawić na ich wysoką jakość, w tym mowa o takich jak te https.//hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/. I tak – jeśli mówimy o montażu na dachu, to w grę wchodzi odpowiedni kąt nachylenia. O czym mowa? Otóż mówimy o przedziale między 10, a 40 stopniami. Bardzo ważne jest to, żeby zadbać także o optymalną ekspozycję. Wśród nich prym wiedzie południowa. Niemniej dużą popularnością cieszy się południowo-zachodnia. Niektórzy inwestorzy stawiają także na ekspozycję południowo-wschodnią, ale jest to dość ryzykowne. Dlaczego? Otóż dlatego, że możliwe jest zacienienie, a tego nie powinno być. Pamiętajmy także o dokładnym sprawdzeniu czy nie może go generować roślinność wokół domu.

Jeśli chodzi o montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie, wówczas musimy wiedzieć, że ten musi być odpowiednio przygotowany. Nie może być mowy o żadnych nierównościach. Zweryfikujmy także dokładnie wspomnianą roślinność – na gruncie jest to szczególnie konieczne. Trzeba także zainwestować w konstrukcję wspierającą całą instalację. To bardzo ważne, aby była dobrej jakości.

Montaż paneli fotowoltaicznych na elewacji budynku, w tym takich jak te https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-dabrowa-gornicza/ to mowa o ekspozycji południowej.

Dodaj komentarz