praca zdalna

Najlepsze kraje do pracy zdalnej – wybierz coś dla siebie!

Pandemia, która pokazała, że home office się sprawdza, daje możliwości jak nigdy przedtem. Zanim jednak zdecydujesz się na workation, czyli łączenie zawodowych obowiązków z przyjemnościami, sprawdźmy, jakie warunki do pracy zdalnej panują na świecie. Który kraj jest do tego wręcz stworzony? Podpowiadamy.

Czym tak naprawdę jest workation?

Workation to dosłownie tłumacząc “praco-wakacje”, z połączenia angielskich słów “work” i “vacation”. Jest to sposób na podróżowanie po świecie bez wykorzystywania urlopu. Jak to jest możliwe? Jest to niezwykle proste – pracowanie online z dowolnego miejsca na świecie daje możliwość po godzinach pracy surfowania po portugalskich falach lub pokonywania tras po górskich szlakach Tanzanii. Coraz więcej przedsiębiorstw akceptuje pracę zdalną już od pierwszych dni pracy w firmie bez względu na to, czy mamy 5 lat doświadczenia, czy jesteśmy świeżymi pracownikami.

Home office – jak wypada Polska na tle innych krajów?

W globalnym rankingu dotyczącego home-office Polska zajmuje 34. miejsce, choć, co w przypadku rankingów jest dość wyjątkowe, nie ta informacja jest dla pracowników zatrudnionych w Polsce najważniejsza. Chodzi bowiem o kraje, do których z Polski można wyjechać. Najlepszym państwem na świecie do pracy zdalnej okazała się Portugalia. Sukces zawdzięcza chociażby dzięki szerokiej ofercie wiz dla osób pracujących zdalnie. Ponadto wielu mieszkańców ma wysoki poziom znajomości języka angielskiego, kraj jest stabilny politycznie, poziom przemocy jest znikomy, pogoda wspaniała, a zanieczyszczenie powietrza niskie.

Praca w Grecji – czy to się opłaca?

Grecja jest bardzo popularna wśród osób, które chcą pracować zdalnie. Nadal jednak wiele osób decyduje się na spędzenie tam tylko wakacji. Na stronie https://www.traveligo.pl/ można znaleźć wiele ciekawych ofert, często nawet za pół ceny, jeśli mówimy o edycjach last minute. Wakacje w Grecji można jednak łączyć z pracą. Piękne morze, piaszczyste plaże i egzotyczne jedzenie – to jednak nie wszystko, co ten kraj ma do zaoferowania. Wielu turystów wybiera się tam ze względu na bogatą historię, która rokrocznie przyciąga wiernych fanów.

Zobacz także: https://megaksiegowi.pl/koszty-firmy-a-wyjazdy-zagraniczne-co-musisz-wiedziec/

Można również pokusić się o wakacje na Zakynthos. Ta piękna, grecka wyspa skrywa w sobie wiele tajników. Zaliczyć do nich można przede wszystkim tajemnicze skały, a także jaskinie, do których można wpływać łódkami. Ponadto stała ładna pogoda to kolejna zaleta zarówno spędzenia tam wakacji, jak i postanowienie połączenia odpoczynku z pracą.

Dodaj komentarz