termodruk

Hot stamping – na czym polega technika?

Hot stamping czy inaczej termodruk to popularna metoda nanoszenia grafik na różnego rodzaju produktach. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich stempli i matryc można nanieść dowolny kształt na konkretny produkt. Uzyskany w ten sposób nadruk będzie bardzo dobrej jakości, a przy tym będzie niezwykle trwały. Jest to obecnie jedna z najciekawszych form nanoszenia grafik na różnego rodzaju powierzchnie. Hot stamping posiada bardzo wiele zalet, które sprawiają, że zainteresowanie się tym ma bardzo duży sens. Dowiedz się na czym polega sama technika.

Łatwość drukowania i wszechstronne zastosowanie

Metoda hot stamping posiada bardzo wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz powszechniej wykorzystywana i może sprawdzać się bardzo dobrze. Przede wszystkim metoda termodruku może być stosowana w odniesieniu do różnego rodzaju materiałów. Pozwala nawet umieszczać nadruki na produktach wykonanych z tworzyw sztucznych.

Dodatkowo jest bardzo prosta w stosowaniu. Wystarczy posiadać jedynie matrycę z naniesioną grafiką i odpowiednią maszynę, która pozwala podgrzać folię do odpowiedniej temperatury. Nie ma konieczności samodzielnego mieszania farb i korzystania z wysoce specjalistycznych sprzętów. Nawet osoby nie posiadające dużego doświadczenia w tego rodzaju pracach będą w stanie szybko opanować zasady przenoszenia grafik na inne elementy. Maszyny do hot stampingu są bardzo łatwe w obsłudze.

Idealny sposób na zdobienie opakowań

Termodruk świetnie sprawdza się przede wszystkim w sytuacji, gdy zachodzi konieczność zdobienia opakowań. W takim przypadku nowoczesne techniki nanoszenia grafik i obrazów na daną powierzchnię mogą sprawdzać się rewelacyjnie i pozwalają na uzyskanie świetnych efektów. Za pomocą hot stampingu można nanosić na opakowań logotypy, jak i napisy.

Dodatkowo dzięki zastosowaniu matryc zawsze będzie można uzyskać dokładnie taki sam wygląd grafiki. Pracownia ozdabiania opakowań jest w stanie zaproponować najlepsze usługi, które sprawdzą się bardzo dobrze w konkretnym zastosowaniu i postawienie na takową pomoc faktycznie będzie miało sens.

Dodaj komentarz