instagram

Firmowe konto na Instagramie – dlaczego warto je mieć?

Instagram jest ważnym portalem społecznościowym i dorównuje popularnością Facebookowi oraz Tweeterowi. Coraz więcej osób korzysta z tego typu mediów społecznościowych, by zacząć zarabiać. Jeśli posiadasz firmę koniecznie sprawdź, jakie są korzyści wynikające z posiadania firmowego konta na Instagramie.

Większa rozpoznawalność marki

Instagram przyciąga wiele osób, które chcą po prostu przeglądać ciekawe zdjęcia i posty. Umieszczają również swoje zdjęcia lub ważne dla siebie wydarzenia. To idealne miejsce na wypromowanie własnego produktu. Za darmo możesz stworzyć konto firmowe, dzięki któremu twoją firmę i produkty pozna więcej osób. Dodając odpowiednie hasztagi nauczysz się przy okazji, jakie tematy są najbardziej popularne dla użytkowników. Wiele osób poszukuje konkretnych marek i usług, dlatego konto na Instagramie znacznie zwiększy zasięg marki.

Promowanie produktów

Jak wszyscy wiemy klienci kupują produkty „oczami” – ładne opakowanie lub estetyczne wykończenie sprawiają, że dana rzecz cieszy się większą popularnością. Instagram opiera się głównie na fotografiach oraz ich komentowaniu i udostępnianiu. Jeśli prowadzisz sprzedaż np. kosmetyków lub biżuterii, koniecznie zainwestuj nieco czasu w założenie konta na Instagramie. Estetycznie i ciekawie wykonane zdjęcia na pewno przyciągną potencjalnych klientów szybciej niż myślisz! Zadbaj, by zdjęcia były odpowiednio oświetlone i by koniecznie oznaczyć je odpowiednimi hasztagami. Odpowiadaj również na zapytania zainteresowanych osób oraz kieruj je na swój sklep online.

Biznesowe inspiracje

Za pomocą Instagrama możesz także podpatrzeć, jakie produkty lub usługi oferują inne marki. To cenna lekcja dla nas, ponieważ dzięki takim inspiracjom znacznie szybciej rozwiniemy własny biznes. Nie chodzi oczywiście o kopiowanie, a jedynie szukanie niszy, w której odnajdziemy się jako właściciele firmy i twórcy produktów, czy też usług.

Nauka wykonywania zdjęć

Instagram pełen jest bardzo efektownych zdjęć. Prowadząc własny biznes możemy nauczyć się jak reklamować siebie i swoje produkty. Online możemy tworzyć własną tożsamość oraz kreować markę osobistą. Można robić to dzięki zdjęciom, które idealnie oddadzą nasze produkty oraz usługi. Klienci dzięki zdjęciom będą świadomi jak wygląda nasza praca oraz owoc tej pracy, czyli wykonane usługi lub stworzone produkty. Utożsamią się z marką i dzięki temu będzie im bliższa. Czytelne i estetyczne zdjęcia pozwolą na poznanie nas jako ludzi biznesu oraz właścicieli marek, którzy dbają o jakość wykonywanej pracy.

Dodaj komentarz