Druk wizytówek – co powinieneś wiedzieć przed zaprojektowaniem

Aby druk wizytówek był sensownym przedsięwzięciem, musimy dobrze przemyśleć, jak ma wyglądać karteczka z naszymi personaliami. Na kilka elementów musimy zdecydować się jeszcze przed przystąpieniem do wykonania projektu graficznego. To między innymi jej format oraz użyty do druku papier.

Druk wizytówek – co wziąć pod uwagę przy projektowaniu?

Jedną z usług oferowanych przez Be Print jest druk wizytówek. Mimo ery cyfryzacji życia zawodowego i prywatnego, powszechności smartfonów i ogólnego zwiększania poziomu interakcji za pomocą internetu, drukowana na papierze wizytówka może być miłą i wyróżniającą z otoczenia odmianą. Nieszablonowy projekt graficzny pomoże podbić serca potencjalnych klientów, dzięki czemu zapewni nas sukces w kontaktach służbowych.

Druk wizytówek – jaki format wybrać?

Zabierając się za druk wizytówek musimy na początek określić rozmiar i wymiary, gdyż od tego będzie zależał projekt graficzny oraz ilość informacji, jakie ostatecznie będziemy mogli na niej umieścić. Najbardziej standardowym rozwiązaniem jest wielkość odpowiadająca kartom kredytowym i dokumentom, ponieważ ulotki zazwyczaj chowamy w tym samym miejscu, to jest w portfelu. Nie musimy się jednak ograniczać do tego formatu, tym bardziej, że te mniej standardowe będą bardziej charakterystyczne.

Papier, gramatura i projekt

Przed wykonaniem projektu trzeba też określić, czy druk wizytówek obejmie jedną, czy obie strony. To również wpływa na ilość informacji, jakie możemy tam zawrzeć. Musimy też wybrać odpowiedni papier, jego grubość, a także ewentualne dodatki i uszlachetnienia, które zwiększą żywotność wizytówek. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest tutaj papier matowy o gramaturze 350 gram na metr kwadratowy.

Dodaj komentarz