Wawerska szkoła podstawowa gospodarzem Dnia Bezpieczeństwa Hello ICE

W warszawskim Wawrze odbył się kolejny, zorganizowany w ramach programu Hello ICE,  Dzień Bezpieczeństwa. Ulubieniec dzieci – tygrys Budi rozdawał odblaski i karty ICE, przeprowadzał uczniów przez jezdnię oraz brał udział w różnych zabawach edukacyjnych.

Od wczesnych godzin porannych Budi przeprowadzał uczniów zmierzających na lekcje przez niebezpieczne przejście dla pieszych w okolicy Szkoły Podstawowej nr 128 w Warszawie.

Z maskotką programu Hello ICE, tygrysem syberyjskim o imieniu Budi dzieci mogły czuć się bezpiecznie. Wyposażony w pomarańczową kamizelkę i duży znak „STOP” bohater był widoczny dla kierowców z daleka. Kierowcy zwalniali widząc 2-metrowego tygrysa na drodze, a dzieci chętnie chwytały przyjaznego ambasadora programu za łapę. Oprócz Budiego, o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko, opowiadał dzieciom również przedstawiciel straży pożarnej, któremu dzieci mogły też zadać nurtujące je pytania Cenne informacje uczestnicy mogli wykorzystać w trakcie późniejszego quizu o bezpieczeństwie.

Podczas Dnia Bezpieczeństwa nie zabrakło też pracowników z firmy Budimex, która jest pomysłodawcą i organizatorem programu Hello ICE. Opowiedzieli oni uczniom o zasadach bezpieczeństwa na placu budowy. Po części edukacyjnej przyszedł czas na wspólną zabawę z Budim, podczas której powrócił „Szpital dla pluszaków”, który był hitem pierwszego Dnia Bezpieczeństwa, który odbył się we wrześniu w Puławach.

Warszawscy uczniowie otrzymali odblaski, które przyczepią do swoich plecaków lub kurtek. Te proste gadżety to świetny sposób na poprawienie widoczności na drodze. Pełnią one również funkcję karty informacyjnej, na której opiekunowie wpiszą swoje dane kontaktowe. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci, szczególnie w nadchodzącym okresie zimowym. Niestety, zmierzch przychodzi coraz szybciej i przez ponad dwa miesiące w roku niektórzy uczniowie przychodzą i wychodzą ze szkoły, kiedy jest ciemno. To zwiększa ryzyko tragicznego w skutkach wypadku, szczególnie jeśli infrastruktura otaczająca placówki oświatowe nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.

Jak pokazują policyjne statystyki, liczba wypadków drogowych z dziećmi jako pieszymi rokrocznie spada. To powód do radości i przykład, że programy edukacyjne jak Hello ICE spełniają swoją rolę. Większa świadomość zagrożeń i metod zapobiegania im to szansa na dalsze, konsekwentne obniżanie tragicznych statystyk. Choć całkowite wyeliminowanie wypadków na obecnym poziomie rozwoju technicznego jest niemożliwe, to możemy wpłynąć na skutki niefortunnych zdarzeń i ochronić naszych najbliższych poprzez odpowiednią edukację.


Budimex jest spółką z ponad 50-letnią tradycją oraz liderem polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia blisko 8000 specjalistów. Profil działalności Spółki obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, budownictwa ogólnego oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 17 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków i FB Serwis. Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.


Hello ICE to edukacyjno-społeczna akcja firmy Budimex, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drogach, a także dająca nauczycielom narzędzia do profesjonalnego przekazywania wiedzy z tego zakresu uczniom. Ambasadorem programu jest Sebastian Mila, były reprezentant Polski w piłce nożnej, który weźmie udział w finale projektu w grudniu. Serdecznie zachęcamy do zaznaczania niebezpiecznych miejsc w pobliżu placówek oświatowych na stronie www.helloice.pl. Być może kolejnym punktem trasy Budiego będzie Twoja miejscowość!

Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej.


Społeczna odpowiedzialność w Budimeksie stanowi jeden ze strategicznych obszarów działania. Budimex od wielu lat angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności, wspierając ważne wydarzenia kulturalne i sportowe oraz wszelkie działania na rzecz ochrony środowiska, a także biorąc udział w różnych inicjatywach społecznych.  Firma prowadzi dwa autorskie programy: Strefa Rodzica i Hello ICE oraz program wolontariatu pracowniczego – Grant na Wolontariat.

Dodaj komentarz