Kreator stron www – dowiedz się jak prosto, szybko i solidnie stworzyć swoją własną witrynę internetową!

Strony internetowe to obecnie nieodłączny element każdej strategii marketingowej, działań promocyjnych czy prowadzenia biznesu i projektu w sieci. Niezależnie od tego, w jakim celu prowadzimy nasz projekt, posiadanie takiej witryny jest wręcz obowiązkowe. Ogólnie istnieje kilka sposobów na jej stworzenie i uruchomienie, a jednym z najprostszych, najtańszych i dających wiele możliwości sposobów jest stworzenie jej w kreatorze stron www. Zatem czym są kreatory stron internetowych? Jak działają i jak się tworzy w nich strony www? Dlaczego warto z nich korzystać? Wszystkie odpowiedzi przedstawiamy poniżej.

Czym są kreatory stron internetowych?

Kreatory stron internetowych to specjalne serwisy w internecie, w których możemy stworzyć oraz opublikować swoją stronę www. Ogólnie istnieje wiele takich portali. Część z nich to portale globalne — anglojęzyczne a część udostępnia swoje usługi w języku polskim. Kreatory stron internetowych bazują na gotowych szablonach, które możemy edytować, ale też dają możliwość zbudowania witryny www od “czystej strony” samodzielnie. Kreatory witryn online działają przeważnie w dwóch opcjach. Możemy w nich tworzyć witryny zarówno za darmo, jak i odpłatnie. Darmowe tworzenie stron internetowych posiada jednak pewne ograniczenia. Adres strony nie jest dedykowany i posiada w nazwie adres kreatora. Na gotowej stronie internetowej przeważnie znajduje się również baner reklamowy danej marki, a do wyboru mamy mniejszą ilość szablonów czy rozwiązań technicznych. Płatne wersje stron internetowych w tego typu kreatorach to przeważnie koszt kilkuset złotych za rok/dwa lata lub kilkadziesiąt złotych opłaty abonamentowej w przypadku takiego sposobu rozliczenia. W zamian za wykupienie profesjonalnej usługi otrzymujemy kompleksowy i całościowy pakiet. W jego skład wchodzi dedykowany adres www z domeną np. com lub pl, bardzo duża ilość szablonów do wyboru, duża ilość opcji technicznych, oraz brak reklam na gotowej stronie internetowej. Oprócz tych podstawowych rzeczy otrzymamy także często dodatkowe usługi w cenie takie jak np. skrzynkę pocztową czy miejsce dyskowe. Celem kreatorów stron internetowych jest umożliwienie stworzenia szybko i prosto własnej witryny internetowej.

Jak tworzy się przy ich pomocy strony www?

Tworzenie strony internetowej w kreatorze witryn jest bardzo proste i daje wiele możliwości. Jeśli zdecydowaliśmy się na taką opcję, wystarczy zarejestrować swoje konto w danym kreatorze oraz utworzyć nowy projekt. Przeważnie do wyboru będziemy mieli gotowe szablony do wyboru lub czystą stronę. Niezależnie od wyboru będziemy mogli następnie w sposób graficzny — “przeciągnij i upuść” zmieniać układ strony, dodać nowe elementy, pola tekstowe, przesuwać je czy zmieniać kolory witryny itp. Tworzenie strony jest bardzo proste i nie wymaga od nas żadnej znajomości kodowania czy posiadania wiedzy IT. Takie tworzenie stron internetowych oprócz prostoty jest też niezwykle elastyczne. Dzięki licznym opcjom i wielu kombinacjom możemy stworzyć idealnie dopasowaną witrynę do twoich potrzeb. Najczęściej kreatory stron internetowych mają bardzo dużą ilość gotowych szablonów do edycji. Są one podzielone na kategorie np. sklepów internetowych, blogów, stron biznesowych itp. Po odpowiednim ustawieniu strony i wybraniu wszystkich parametrów, aby opublikować witrynę, wystarczy ją zapisać i udostępnić. Strona internetowa dostępna jest w sieci w ciągu kilku minut.

Ważną częścią tworzenia strony internetowej jest jej edycja. Gdy chcemy wprowadzić pewne zmiany, wystarczy przejść na stronę internetową kreatora oraz zalogować się na swoje konto klienta. Następnie wystarczy w przeglądarce uruchomić kreator oraz wprowadzić wszystkie niezbędne zmiany. Po ich wprowadzeniu witrynę publikujemy w taki sam sposób jak przy pierwszym udostępnieniu — jednym kliknięciem i pojawia się ona następnie w sieci już zaktualizowana.

Dlaczego warto korzystać takich kreatorów?

Kreatory internetowe to bardzo korzystne rozwiązanie pod wieloma względami. Z pewnością warto korzystać z nich, gdyż są proste, a zarazem dają bardzo duże możliwości. Przy ich pomocy swoją stronę internetową stworzyć może każda osoba — nawet taka, która nie zna się na kodowaniu czy programowaniu. Cały proces tworzenia witryny jest komfortowy, a witrynę możemy edytować z dowolnego miejsca na świecie, gdyż nie musimy posiadać do tego celu przy sobie żadnych plików itp. Kreatory stron internetowych pozwalają również budować zaawansowane strony internetowe. Dzięki wielu opcjom i rozwiązaniom mogą być to duże serwisy z wieloma zakładkami czy elementami. Mogą służyć nawet do celów komercyjnych i sprawdzać się w tej roli bardzo dobrze. Na plus zasługuje również niezależność. Wszystkie zmiany czy manipulacje przy stronie możemy wprowadzać samodzielnie bez konieczności proszenia kogokolwiek o pomoc. Z kreatorów witryn online warto korzystać również z powodów organizacyjnych. Tworząc witrynę, nie musimy samodzielnie dbać o hosting, domenę czy wszystkie ustawiania i emitowanie witryny. Wszystkimi tymi kwestiami zajmuje się dany kreator, a my jedynie korzystamy z usługi i cieszymy się opublikowaną witryną.

Kiedy warto wybrać taką opcję?

Z kreatorów stron internetowych warto korzystać w wielu sytuacjach. Pierwszą z nich jest ta, kiedy chcemy stworzyć witrynę za darmo np. w celu uruchomienia prywatnego projektu, edukacyjnym czy testu. Dzięki temu w ciągu kilku minut możemy cieszyć się własną witryną. Z takiego rozwiązania warto skorzystać też, jeśli chcemy być niezależni i samodzielnie często edytować witrynę. Takie tworzenie stron idealnie sprawdzi się, jeśli posiadamy firmę i chcemy stworzyć witrynę — wizytówkę lub chcemy stworzyć landing page, na który będziemy kierowali ruch np. z reklam internetowych. Kreatory stron internetowych to również bardzo dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na nowoczesnej i estetycznej stronie, ale nie posiadamy odpowiednich środków, aby jednorazowo z góry zapłacić za zakup witryny czy zlecenie jej stworzenia. Rozłożone płatności czy ogólna niska cena sprawiają, że jest to złoty środek między profesjonalną witryną a niskimi kosztami.

Dodaj komentarz