Krem pod podkład

Jaki krem pod podkład?

Make-up to tajna broń każdej kobiety – co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Makijaż pozwala ukryć niedoskonałości cery lub subtelnie wyrównać jej koloryt. Naturalny efekt na co dzień jest niezwykle pożądany, podobnie zresztą jak dobra trwałość makijażu. Jednak nawet najlepsze kosmetyki kolorowe nie będą utrzymywać się skórze, jeśli nie będzie ona odpowiednio przygotowana. Krem do twarzy często okazuje się uniwersalną bazą pod makijaż, która nie tylko przedłuża trwałość makijażu, ale chroni skórę przed nadmiernym obciążeniem. Zatem jaki krem pod podkład wybrać?

Krem nawilżający jako baza pod makijaż

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy nie tylko pomaga w utrzymaniu jej naturalnej równowagi, ale również ułatwia nakładanie makijażu, zarówno dziennego, jak i wieczorowego. Przed aplikacją podkładu należy dokładnie oczyścić cerę, przemyć tonikiem oraz zastosować krem nawilżający, który ukoi zmęczoną skórę i nada jej zdrowego blasku. Następnym krokiem w makijażu często bywa nałożenie bazy, jednak przy wcześniejszym zastosowaniu dobrego kremu nawilżającego możemy go z czystym sumieniem pominąć. Warto pamiętać, że im mniej warstw kosmetyków na twarzy, tym lepiej dla kondycji skóry twarzy.

Jaki krem pod makijaż?

Niezależnie od tego, czy nasza cera jest tłusta, mieszana, sucha czy wrażliwa, zawsze potrzebuje ona solidnej dawki nawilżenia. W tym celu niezawodny okazuje się krem nawilżający, którego formułę należy jednak dostosować do wymagań swojej skóry. Kremy pod makijaż, które mają spełniać funkcję bazy pod makijaż, powinny wyróżniać się lekką konsystencją, która szybko i łatwo się wchłania. Do cery problematycznej warto używać kremów nawilżających wzbogaconych o składniki normalizujące powierzchnię skóry, a także te o działaniu antybakteryjnym.

Jaki krem nawilżający pod podkład?

Oprócz wspominanych już właściwości nawilżających i odżywczych, dobry krem pod podkład powinien chronić ją przed nadmiernym obciążeniem czy przeciwdziałać reakcjom alergicznym. Przed zakupem kremu do twarzy warto dokładnie zapoznać się z jego składem – lepiej zrezygnować z kosmetyków zawierających substancje sztuczne, które nierzadko prowadzą do pojawienia się dolegliwości skórnych na twarzy. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie kremów do twarzy bogatych w składniki pochodzenia naturalnego, które nie obciążą cery, a wręcz przeciwnie – pomogą w jej optymalnej pielęgnacji.

Najlepszy krem pod podkład – gdzie kupić?

Okres pandemii sprawił, że sprzedaż internetowa znacznie zwiększyła grono swoich miłośników, choć i przed erą koronawirusa wiele z nas stawiało na zakupy online, również te kosmetyczne. Poszukując idealnego kremu pod makijaż warto zajrzeć na https://www.natuo.pl/, zwłaszcza tym oferującym kosmetyki naturalne, w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry twarzy.

Dodaj komentarz