biuro

Jak urządzić małe biuro?

Chcąc stworzyć sobie odpowiednie warunki do pracy, powinniśmy aranżację własnego biura dokładnie przemyśleć, zastosować takie rozwiązania, dzięki którym praca będzie przyjemna, komfortowa, bezpieczna, bezproblemowa. Małe biura, głównie ze względu na niskie koszty utrzymania, cieszą się bardzo dużą popularnością. Jak je urządzić, aby wszystko było tak, jak chcemy?

Trudno prowadzić firmę, być samodzielnym specjalistą, pracować z domu, a nie posiadać odpowiedniej jakości, dopasowanego do naszych potrzeb biura. To właśnie biuro jest tym elementem, który pozwoli nam na swobodne wykonywanie naszych obowiązków.

W jaki sposób powinniśmy aranżować biuro, gdy nie ma ono dużego metrażu? Warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

Brak dużej ilości wyposażenia

Jeżeli powierzchnia biura nie jest mała, zdecydowanie powinniśmy unikać typowego zagracenia powierzchni, kupowania bardzo dużej ilości mebli, jak również dużej ilości sprzętu IT. Jednym zdaniem: warto kupić takie wyposażenie, którego przede wszystkim będziemy realnie używać.

Odpowiednio dopasowane meble

Meble, których będziemy używać, muszą być przede wszystkim wygodne. Biurko odpowiednie wielkości, ergonomiczny i regulowany fotel biurowy, szafa na dokumenty, podnóżek, półki, odpowiedniej mocy lampa biurowa. O takie wyposażenie warto zadbać.

Oświetlenie

Pełni bardzo ważną funkcję. W maksymalnym stopniu powinno być naturalne (okno tradycyjne, dachowe, świetlik). Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, warto pomyśleć o równomiernym doświetleniu pokoju. Sprawdzi się zarówno oświetlenie punktowe, jak również kinkiety. Jeżeli mamy oświetlenie górne, centralne, warto kupić takie oprawy, które dadzą komfort.

Jasna kolorystyka

Nie możemy o niej zapominać. Nasz mózg oraz oczy, a pośrednio również ciało, bardzo dobrze odpoczywają, gdy znajdujemy się w jasnych pomieszczeniach. Oczywiście bardzo dobrze sprawdzi się biel (choć jest kolorem zimnym), a także kolory pastelowe. Jasna, stonowana kolorystyka nie będzie nas męczyć, nie będzie powodować znużenia, jak również problemów z koncentracją.

Ogólnie nasze biuro powinno być po prostu dopasowane do naszych potrzeb, rodzaju pracy, który wykonujemy, jak również otoczenia. Jeżeli biuro mamy w domu, jego aranżacja powinna dobrze wpisywać się w ogólną aranżację reszty wnętrz. Dzięki temu będziemy się dobrze czuć, będziemy mieli zdecydowanie mniej sprzątania, w pracy nie będziemy się męczyć. Również samo wykonywanie obowiązków będzie po prostu łatwiejsze.

Dodaj komentarz