technologie w domu

Co to jest smart home?

Budując i aranżując dom pragniemy, aby był wyposażony w takie rozwiązania, dzięki którym będzie możliwe komfortowe życie i użytkowanie wszystkich pomieszczeń w taki sposób, w jaki chcemy. Nasze domy są również coraz bardziej nowoczesne. Sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, roletami, monitoringiem, a także lodówką czy pralką może odbywać się poprzez smart home, czyli tak zwany inteligentny dom. Warto o takie rozwiązanie się pokusić.

Decydując się na budowę domu, musimy przede wszystkim wybrać taki projekt, który z naszego punktu widzenia będzie możliwy do realizacji, jak również będzie zawierał takie rozwiązania, dzięki którym nasze życie będzie wygodniejsze, jak również będziemy mogli na przykład oszczędzać czas.

Smat home, czyli inteligentny dom to zdecydowanie takie rozwiązanie, dzięki któremu będziemy żyć nowocześniej. Łatwe i przyjemne sterowanie podstawowymi funkcjami w domu jest wygodne, zwłaszcza wtedy, gdy robimy to zdalnie, jadąc samochodem bądź wracając z wakacji. Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem czy roletami może odbywać się przy pomocy telefonu.

Co to jest smart home?

Smart home to ogół działań, które zmierzają do tego, że domem oraz jego najbliższym otoczeniem, ogrodem, będziemy mogli zarządzać zdalnie, bardziej w sposób automatyczny. System inteligentnego domu może obejmować takie aspekty, jak:

– oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne,
– ogrzewanie,
– monitoring,
– videodomofony,
– czujniki,
– alarm,
– sprzęt AGD,
– rolety,
– nawadnianie w ogrodzie.

W skład systemu mogą wchodzić również inteligentne wtyczki do gniazdek, które znacząco ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Kto zakłada smart home?

Na rynku są wyspecjalizowane firmy, z którymi jak najbardziej warto współpracować. Warto pamiętać, że nie ma jednego, uniwersalnego systemu, który będzie idealny dla wszystkich. Każdy dom jest inny, ma inną konstrukcję, zastosowanie rozwiązania instalacyjne, dlatego współpraca z doświadczonym specjalistą, który pomoże nam określić potrzeby, a później wykona montaż, ma kluczowe znaczenie.

Zalety smart home?

Jest ich bardzo dużo, a najważniejszą jest spokój. Dom jest sterowany automatycznie, działają kamery, ogrzewanie, czujniki pozwalające automatycznie podnosić i opuszczać rolety czy uchylać i zamykać okna. Dzięki nim możemy swobodnie wyjechać na który weekendowy wyjazd, jak również na dłuższe wakacje.

W razie problemów, np. zalania, czujnik automatycznie przekaże nam taką informację, będziemy więc mieli możliwość podjęcia działania.

Dodaj komentarz