Agencje SEO – dowiedz się jakie usługi podstawowe i dodatkowe oferują agencje SEO i jak dzięki nim skuteczniej prowadzić marketing internetowy!

Agencje SEO to jedne z najpopularniejszych agencji rynku. Głównie zajmują się różnymi postaciami pozycjonowania i dzięki temu zyskały aż taką popularność. Wiele agencji seo obecnie wprowadza jednak nowe usługi, dzięki którym może oferować bardziej kompleksową ofertę dla swoich klientów, którzy w większości oprócz pozycjonowania korzystają też z marketingu internetowego. Zatem jakie usługi oferują agencje seo i w jaki sposób mogą pomóc nam rozwijać nie tylko witrynę, ale też i cały projekt? Odpowiedzi udzielamy poniżej.

Czym są agencje SEO?

Agencje seo to agencje, które zajmują się głównie pozycjonowanie witryny internetowej oraz zwiększeniem widoczności strony www w internecie. W agencjach takich pracują osoby kompetentne, doświadczenie oraz znające się na tym elemencie marketingu internetowego. Agencje seo są tuż za agencjami marketingowymi drugim największym typem agencji na rynku. Ich oferta skierowana jest do osób chcących pozyskiwać ruch organiczny z internetu na swoją stronę internetową. Agencje seo obsługują zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy i duże marki. Na rynku działa ich wiele i przeważnie nie musimy samodzielnie stawiać się w agencji, a możemy złożyć zlecenie pozycjonowania internetowo.

Usługi podstawowe agencji SEO

Pierwszą podstawową usługą, którą oferują agencje seo, jest optymalizacja samej witryny internetowej. Działania on page są podstawa ogólnego pozycjonowania i są często wybierane jako samodzielnie zlecenie. Optymalizacja strony polega na odpowiednim skonfigurowaniu wszystkich parametrów tak, aby witryna była dostosowana wyszukiwarki Google. Specjaliści z agencji seo sprawdzą kod html strony, układ witryny, jej szkielet czy ustawienia odpowiedzialne za szybkość ładowania się serwisu. Kolejnym element optymalizacji będzie sprawdzenie słów kluczowych, ich doboru, rozmieszczenia oraz weryfikacji tekstów seo. Usługa optymalizacji witryny proga też na odpowiednim wykorzystaniu linkowania wewnętrznego, stworzeniu mobilnej wersji strony czy nadaniu odpowiednich opisów i tytułów stron, które są widoczne w Google jako wyniki wyszukiwania. Agencje seo optymalizują witrynę zgodnie z jej przeznaczeniem, aby była jak najlepiej dopasowana do wyszukiwarki Google.

Kolejną usługą, jaką oferują agencje seo, jest link building, czyli linkowanie zewnętrzne. Polega ono na umieszczeniu w internecie linków do naszej witryny. Linki te mają na celu podnieść parametry popularności naszej witryny i być sygnałem dla Google, że naszą witrynę poleca wiele osób w sieci. Agencje dodadzą naturalnie wiele linków na wartościowych stronach zgodnie z zamówieniem, a samo linkowanie przyniesie wiele korzyści, gdyż jest jednym z najważniejszych elementów pozycjonowania witryny. Oprócz ogólnych usług dotyczących pozycjonowania agencje seo często oferują też te specjalistyczne jak pozycjonowanie lokalne czy pozycjonowanie pod wyszukiwanie głosowe.

Kolejną usługą, którą świadczą agencje seo, jest tworzenie stron internetowych. Agencje te posiadając specjalistów od optymalizacji, mogą świadczyć usługi tworzenia witryn na wysokim poziomie — już odpowiednio zoptymalizowanych. Chcąc stworzyć i pozycjonować witrynę, warto wybrać ofertę właśnie agencji seo, gdyż wszystkie działania wykonywać będą te same osoby. Z pewnością będzie to rozwiązanie tańsze oraz bardziej efektywne.

Bardzo przydatną usługą, która jest oferowana przez agencję seo, jest audyt seo. Agencje bardzo chętnie sprawdzają i prześwietlają witryny. Usługa taka może zostać wykupiona jako pojedyncza lub w pakiecie z innymi. W trakcie audytu specjaliści sprawdzą wiele elementów witryny, które mają wpływ na pozycje w wyszukiwarce Google oraz przygotowują stosowny raport. Znajdziemy w nim wszystkie wykonane czynności, niedziałające elementy oraz zalecenia i rekomendacje.

Pisanie tekstów seo, czyli seo copywriting jest jedną z najczęściej wykorzystywanych przez klientów usług w agencjach seo. Seo copywriting polega na pisaniu tekstów, które są zoptymalizowanie główne pod wyszukiwarkę Google, ale też i dostarczają czytelnikom przydatnych wiadomości. Teksty takie są odpowiednio podzielone na sekcje, posiadają nagłówki, wypunktowania, linki zewnętrzne oraz są tworzone z ogólnymi zasadami SEO. Copywriterzy przygotowujący teksty w imieniu agencji bardzo często pomagają dobierać odpowiednie słowa kluczowe oraz zamieszczają je w korzystnym natężeniu w tekście. Usługę tę możemy zamawiać regularnie np. z dodawaniem tekstów lub jedynie zamówić teksty okazjonalnie.

Usługi dodatkowe agencji SEO

Agencje SEO świadczą również usługi dodatkowe. Pierwszą, którą możemy bardzo często spotkać, jest content marketing. Agencje takie zatrudniają specjalistów, którzy bardzo często piszą teksty seo lub tworzą różnego rodzaju treści. Wybierając tę opcję w agencjach seo mamy dużo większą pewność wykonania usługi na wysokim poziomie niż w przypadku nieznanego freelancera. Bardzo często będziemy mogli wybierać też wiele rodzajów treści np. nie tylko tych tekstowych, ale też i w formie video lub zdjęć. Agencje tego typu mogą regularnie wdrażać strategię content marketingu lub stworzyć jedynie treści na zamówienie. Następnie często oferowaną usługą dodatkową przez agencje seo niezwiązaną z pozycjonowaniem jest tworzenie i prowadzenie kampanii np. w Google Ads czy Facebook Ads. Agencje coraz częściej decydują się świadczyć takie usług, gdyż klienci przeważnie korzystając z marketingu internetowego, korzystają zarówno z pozycjonowania witryny i reklam płatnych. Jest to doskonałe uzupełnienie podstawowej oferty dla klientów oraz niewymagający specjalnych czynności sposób zarobku dla agencji. Agencje seo oferują również takie usługi dodatkowe jak remarketing, influencer marketing czy inbound marketing zajmując się zwiększeniem świadomości marki w sieci.


Dowiedz się: Agencje SEO, interaktywne i marketingowe — Dowiedz się, czym tak naprawdę są te 3 rodzaje agencji, czym się zajmują, co mają do zaoferowania i którą z nich wybrać!

Dodaj komentarz