3 najważniejsze zalety nowoczesnej sali konferencyjnej. Zobacz, o czym powinieneś pamiętać

Prowadząc własną firmą, np. działającą w szeroko rozumianej branży reklamowej, powinniśmy posiadać salę konferencyjną, która będzie pełnić rolę przestrzeni do spotkań z klientami, współpracownikami oraz kontrahentami. Warto wybrać taką aranżację oraz takie rozwiązania, dzięki którym pomieszczenie będzie zarówno funkcjonalne, jak również estetyczne. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?


Nowoczesne, dobrze zaprojektowane oraz odpowiednio zaaranżowane biuro to nie tylko komfortowe miejsce do pracy, ale przede wszystkim wizytówka firmy. O ile potencjalny klient nie będzie odwiedzał pomieszczeń pracowniczych, to w naszej sali spotkań, sali konferencyjnej, może już spędzić dość sporo czasu, między innymi poznając naszą firmę, usługi, ofertę. Każdy z nas lubi przebywać w pomieszczeniach, w których czuje się komfortowo. Dlatego wystrój pomieszczenia jest niezwykle ważny. Na co warto zwracać uwagę?

Odpowiednie oświetlenie i doświetlenie

Najlepiej, aby sala konferencyjna była wyposażona w okna. Dla koncentracji uwagi oraz swobody przekazywania wiedzy, informacji, zdecydowanie naturalne światło odgrywa duże znaczenie. Projektując instalację, powinniśmy również tak rozplanować źródła światła, aby całość pomieszczenia była równo doświetlona.

Meble i dekoracje

Choć dekoracje są ważne, nie powinniśmy przesadzać z ich ilością. Zbyt duża ilość mocnych dekoracji, na pewno będzie rozpraszać. Drugą kwestią są oczywiście meble. Sala konferencyjna musi być wyposażona w stół, krzesła konferencyjne, szafę do przechowywania dokumentów i artykułów biurowych. Przyda się również szafa na produkty spożywcze oraz szklanki itd.

Systemy AV

Jedną z najważniejszych kwestii jest instalacja odpowiednich systemów audiowizualnych. Dzięki systemom AV, możemy w stu procentach zwiększyć funkcjonalność pomieszczenia, sprawić, że bez żadnych problemów będziemy mogli wyświetlać i omawiać prezentacje, prezentować materiały marketingowe oraz informacje handlowe, omawiać wykresy danych. Będziemy również mogli zdalnie łączyć się z innymi osobami, które również są uczestnikami spotkania. Do systemów AV zaliczamy telewizory oraz telebimy, system nagłośnieniowy i oświetleniowy, telefony, sprzęt do wideokonferencji, jak również wszelkiego rodzaju systemy symultaniczne. Wyposażenie powinno być uzależnione od wielkości firmy, specyfikacji branży, potrzeb, możliwości finansowych.

Dodaj komentarz